Petek temizleme işlemi kalorifer ve kombilerin daha verimli çalışması için yapılması gereken işlemlerden biridir. Bu nedenle her sene düzenli olarak yapılması gerekir. Petek temizleme işlemi petek içerisinde bulunan suyun temizlenmesi ve petek içerisinde biriken kirli suyun atılması için önemli işlemlerden biridir. Petek temizleme hizmeti ile petek içerisinde biriken havada dışarı atılır. Petek içerisinde oluşan hava peteğin dengesiz ısınmasına neden olur. Bu durum ısınma kapasitesinin minimum düzeye inmesine ve peteğin ısınmak için daha fazla enerji harcamasına neden olur. Daha fazla enerji harcanması faturaya da aynı oranda yansımaktadır. Petek temizliğini düzenli olarak yılda iki kez yaptıranlar daha az fatura ile karşı karşıya kalır. Ayrıca petek temizliğinin düzenli olarak yapılması peteklerde oluşacak arızaların önüne geçer ve daha uzun ömürlü kullanım kapasitesine sahip olur. Bu nedenle düzenli olarak petek temizleme işleminin yapılması gerekir.

Petek Temizleme Hizmetimiz

Firma olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli ve profesyonel hizmetler sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz hizmetler doğrultusunda sizlere en iyi hizmeti uzman ekibimiz ile sunuyoruz. Firmamız kurumsal alt yapısı ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Size sunduğumuz hizmetler içerisinde petek temizliği, tıkanıklık açma, su kaçağı gibi hizmetler yer almaktadır. Size en kaliteli hizmeti verebilmek için elimizden gelenin fazlası ile çalışıyoruz. Firmamız hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızdan hizmet almış müşterilerin yorum ve görüşlerine başvurabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için firmamızı arayabilir ve firmamızın ücretsiz keşif hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere vermiş olduğumuz tüm hizmetlerde ilk önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti ve müşteri güvenidir.

Petek Temizleme İşleminin Yararları 

Petek temizleme işleminin birçok yararı bulunmaktadır. İlk olarak bu işlem petek içerisinde bulunan kir ve havanın atılmasını sağlar. Bu işlemin düzenli yapılması petek çalışması için oldukça faydalıdır. Özellikle kullanım ömrü ve ısınma kapasitesi için gereklidir. Petek temizleme işlemi is oluşumunun da önüne geçtiği için peteklerde oluşan isin duvar ve perdeleri kirletmesine engel olur. Petek temizleme hizmetinin mutlaka kaliteli ve kurumsal firmalar tarafından yapılması gerekir.

Peteklerin temizlenmesine ihtiyaç duyulan şey, birincisi yakıtta tasarruf sağlamak, ikincisi ise kombilerinizin düzgün çalışmasıdır, en az iki veya üç yılda bir yapılan kalorifer kombi ve petek temizliği sizlere gözde görülür yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Petek Yıkama kimyasal ilaçla evinize hiç zarar vermeden yapılmaktadır. etrafı kirletmeden petekleriniz sökülmeden zahmetsizce yapılmaktadır. Evinizde güvenle ve iyi bir şekilde ısındınız.

Fakat bir süre sonra Peteklerdeki ısı yetmemeye başladı. Bunun nedeni peteklerinizin bakım istemesidir. Petekler içinde biriken artıklar nedeni ile tıkanır ve ısıyı iyi yansıtmamaya başlar.

Petek Yıkama ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamaya adayız. Güçlü püskürtme sistemleri ile çalışan son teknoloji yıkama makineleri ile peteklerinizi yıkamakta ve daha iyi ısınmanızı sağlamaktayız.

Ayrıca özel ilaçlı su kullanarak peteklerinizin daha iyi temizlenmesini sağlıyoruz. Peteklerinizin iyi ısıtması ve güçlü performans sergilemesi için yıllık bakımını düzenli olarak yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Petek Yıkama Petek Temizliği Nasıl Yapılır.

ÖNCELİKLE TESİSATINIZDA DARBELEME SİSTEMLİ PETEK TEMİZLEME MAKİNALARI KULLANARAK TEMİZLİK YAPMAKTAYIZ, DARBELİ MAKİNALARIN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ PETEKLERİN DİBİNE ÇÖKMÜŞ OLAN TORTU VE ÇAMURLARI SÖKEREK ATMASIDIR.  PETEKLERİNİZ KİMYASALLARLA TEMİZLENDİKTEN SONRA  KORUMA KİMYASALLARI İLE KORUMA ALTINA ALINARAK PASLANMA VE ÇAMURLAŞMAYI ÖNLEYEBİLİRSİNİZ

Petek Yıkama Petek Temizleme için darbeli Petek temizleme makinası  kalorifer tesisatına uygun tasarlanmış bir makinadır. Darbeli petek temizlik makinasının  en önemli özelliği uygulanan yüzeylerde basınç değil süpürme etkisi oluşturmasıdır.  Yüzeylerden çok hızlı geçerken kullanılan kimyasalında yardımıyla yüzeyi her süpürmesinde yüzeydeki kireç yada çamur katmanını incelterek jdışarıya atar.

Daha sonra işlem bittikten sonra tesisattaki su boşaltılır ve yeni su basılır. Ancak yeni su da tesisata kireç bırakacak, paslanmaya neden olacak aşınmalar olacaktır. Bunları engellemenin yolu da yine bir Prattik kimyasaldadır. Kullanılacak olan  kimyasalla kombi ve tesisat koruma altına alınmış olacaktır.